Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osmičkový voříšek (19.4.2008)

19. 4. 2008

Ahoj všichni,

dneska jsem absolvovala další novinku ve svém životě. Panička má (nebo snad měla) trochu komplex, že se mnou nemůže nikam na výstavu, tak zapátrala na internetu a našla, holka šikovná. Přihlásila mě na voříškiádu - "Osmičkový voříšek". Jsem pěkný pejsek, který ještě navíc umí spoustu věcí - co si budeme povídat....takže proč bych neměla mít šanci na vítězství.

V předvečer "soutěže" mě vykoupala, učesala, uši i zuby vyčistila a doufala, že za takovouto péči dostanu plusové body. První zrada, která nás potkala bylo počasí. Od rána bylo zataženo a v průběhu konání akce začalo pršet. Nicméně jsme se s paničkou a paniččinou maminkou sebraly a jely vstříc mému úspěchu.

Obrazek

Na místo jsme se dostaly vcelku rychle a také moc brzy. V 8.50 jsme byly na místě. Něco po deváté nás pustili na psí louku v Libni. Zkontrolovali očkování a přihlášku a dostaly jsme soutěžní číslo (měly jsme 13). No a pak následovaly doslova HODINY čekání, než přijdu na řadu. Pořadatelé se pro tentokrát rozhodli, že to vezmou od konce a první přijdou na řadu senioři. Štěňata budou až jako poslední!!! Jéé, to jsme ale měly zrovna ŠTĚSTÍ - tsss!!! No řekněte!?! Nezdá se vám to taky jako děsná nespravedlnost. Ale tak panička rozhodla, že když už vynaložila to úsilí mě přihlásit a dostavit se na určené místo, tak počkáme. Nejen že mi byla děsná zima, ale ještě jsem se pěkně nudila a mokla!!! Mezi všemi kategoriemi vždy následovalo nějaké vystoupení (zvířečí záchranka, povídání s myslivci, ukázka práce kynologického centra městské policie, představení obedience atd.). Ne že by to nebylo zajímavé, to rozhodně bylo, ale mohli to kvůli počasí trochu zkrátit. Ve 12.00 jsme se konečně dostali na řadu. Nastoupily jsme ještě asi s 12 ti vytrvalci do řady. Vedle nás seděl (nebo spíš měl sedět, ale jaksi se mu to ne a ne povést =o) jeden psí neposeda. Neustále si ke mně čuchal (já na něj vrčela) a na paničku skákal, takže byla za chvíli jako prase. Jeho panička to s ním neuměla a nahlas záviděla té mojí, že má takového mladého a super poslušného pejska. Teď ještě jestli si ta moje z toho vzala nějaké ponaučení!! ("Neboj, Brandy, ponaučení jsem si vzala a ne zrovna malé ;o)!")

Měly jsme předejít před porotu, panička řekla, kolik že mi přesně je měsíců, a pak následovalo předvedení nějakého triku. Ukázaly jsme ten můj nejlepší - výskok do náruče. Všichni mi tleskali!!! Co si budeme povídat, ze všech těch štěňat jsem byla nejlépe vycvičená - někteří ani (ve svých 11 měsících!!!) nezvládli základní povel "sedni". No, přiznáme se...trochu to posílilo paniččino i moje ego. Od poroty (ve které mimochodem dělal předsedu pan Jan Saudek) jsem dostala vcelku vysoké známky - 5, 5, 4, 4 - přičemž 5 byla nejvyšší možnou známkou. Byli tady ale i takoví voříšci, co dostali o 1-2 body více (nechápu!?!). Ti se umístili na 1. a 2. místě. Já byla společně ještě s jedním pejskem na 3. místě. Rozhodnout měl hlavní porotce a ten usoudil, že jsem málo vořechoidní, takže budu až čtvrtá. No radost jsme z toho neměly, ale i tak je to dobré umístění v takové konkurenci. Za účast jsme dostaly psí sušenky BONO a konzervu BONO a nějaké časopisy a brožurky (pro paničku na čtení). Panička se pro příště rozhodla, že s výstavami mě tedy trápit nebude (evidentně mě to, kromě té předváděcí části, nebavilo), nebo když už, tak to musí být v létě za krásného a teplého počasí. Já osobně bych ale byla pro to, aby tohle byla první  a zároveň poslední výstava v mém životě...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: soutez

(Brandy a Monika, 5. 5. 2008 17:35)

Díky za povzbuzení do dalších soutěží, možná ještě nakonec něco někdy zkusíme. Bohužel ten kladenský voříšek je pro nás ve špatném termínu - jsme tou dobou obě na Slovensku. Ale moc děkuji za tip. Mějtese hezky. M+B

soutez

(Lucie, 5. 5. 2008 14:53)

Mila Brandynko,jsi moc krasna.Nic si z toho nedelej.Ona tahla soutez je hlavne pro krizence ruznych ras.Ale na netu najdes fuur dalsich voriskiad,kde jsou i primo souteze pro pejsky bez PP a to jsi ty. Treba 14.6.Kladensky vorisek.