Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jen tak pro začátek - panička tvrdí, že jsem vybíravá, ale já to vidím takhle: sním všechno (jednoduše řečeno, všechno, co mi panička zakazuje) a v tom bude možná zakopaný pes (zajímalo by mě, jakého psa měl autor slovního spojení na mysli?!?).

Zpočátku panička nakoupila více druhů granulí (např.: Eukanuba, ProPlan, Roayal Canin) a zkoušela, co mi nejvíce zachutná. Nakonec to vyhrál ProPlan. Koupila větší balení Chicken and rice pro štěňata středních plemen od 10 do 25 kg (kam patřím i já). Dostávala jsem je jako úplně prťavé štěndo rozmočené a ochucené troškou masíčka značky Iams. Jé, to mi chutnalo. Panička prý postupně chtěla přestat granule namáčet, ale to jsem začala stávkovat a radši jsem nejedla vůbec. Zrovna mi totiž padaly a rostly zuby a kdo měl kousat tvrdé granule! Takže nakonec jsem měla zase rozmočené - HURÁ! Ono když se to rozmočí v horké vodě, tak to tak krááásně voní!

Teď to mám tak, že mi už ty kuřecí granule moc nejely ani rozmočené, tak mám pro změnu ProPlan Lamb and rice a můžu se po nich utlouct. Ráno dostanu 1/3 suchých granulek a večer 2/3 rozmočené - občas s nějakým tím masíčkem. A běda, když se na mě zapomene s večeří, to se urazím a panička už kmitá, aby si mě udobřila dobrou mňamkou.

Schéma krmení vypadalo asi takhle:

  • do 4 měsíců........ 4krát denně
  • 4 - 6 měsíců........ 3krát denně                     množství se řídilo pokyny
  • od 6 měsíců..........2krát denně                            výrobce krmiva
  • od 12 měsíců........1krát denně

Občas taky dostanu jako sváču banán, Pribináček, tvaroh nebo tvrdý sýr, tvrdý chleba na čištění zoubků nebo vajíčko (ale pouze žloutek) na lesklou srst, zamíchané do rozmočených granulek.

No a samozřejmě taky dostávám malé mňamky, pamlsky. Panička kupuje různé, v tomhle vybíravá teda nejsem vůbec. Akorát vám musím říct - ona si myslí, že já to nevím - ale moc dobře jsem jí viděla, že mi "všechny" ty pamlsky ještě půlí ne-li čtvrtí. Prostě dělá z nich drobky, což se mi teda vůbec nelíbí!

ObrazekObrazek

Panička mi dneska (14.4.2008) koupila granulky s lososem. Prý proto, že mám trošku lupy (co to je??). Chce vyzkoušet, jestli na to změna krmení bude mít nějaký vliv. Až to otestujeme, tak napíšeme, jak to funguje. Ale mně je to celkem jedno, proč je koupila - hlavně, že mi moc chutnají ;o).

Obrazek


21.5.2008


Brandy  začala v minulých dnech stávkovat s jídlem. Nejprve ohrnovala nos nad ranní dávkou suchého a pak už nechtěla ani večerní příděl rozmočeného. Absolutně jsem nechápala proč??Snad proto, že jsem jí místo příchutě losos s rýží koupila opět jehněčí s rýží?? Myslela jsem si, že si ze mě dělá šoufky, aby dostala něco lepšího. Pak jsem začala být mírně nervózní, protože špatně jedla už 3 dny. Někdy nesnědla nic, někdy jen trošku. Ale pořád jsem setrvávala ve stavu: "sníš, co sníš, a pak si trhni nohou", protože ač nejedla granule, pamlsky by jí jely. Nakonec jsem přišla na to, že už jsem jí dlouho do rozmočeného nepřidala žádné maso (kapsičku, konzervu). Zrovna jsem doma nic takového neměla, tak jsem jí žrádlo trochu ovoněla paštikou. A hele...ono to najednou šlo! Ranní dávku, ale přesto nadále odmítala, tak jsem jí nenutila. Asi 14 dní dostává nažrat už jen 1x denně a vyhovuje jí to. Opět za mnou večer v 7 hodin chodí a nadává, že už je čas a kde jako má to jídlo =o)).


Teď něco k tomu, jak (ne)pomohl losos s rýží ke zlepšení stavu srsti a lupů. Stručně a jasně NEPOMOHL. Brandy sice moc chutnal, ale efekt žádný. Teda kromě toho, že jí hrozně smrdělo z huby.
Momentálně na rady různých psích nadšenců zkoušíme PANGAMIN bifi plus s pupalkovým olejem. Brandy dostává 1x denně jednu tabletku zamaskovanou v rozmočeném piškotu. Samotnou ji nechce. Pokoušela jsem se ji přesvědčit, že je to opravdu mňamka za odměnu, ale jako mňamka jí to  nechutná, takže jsme si musely pomoci piškotem. Chápu ji, tableta opravdu extra nevoní a asi ani nechutná. Už po 14 dnech mohu říci, že jsou znát účinky. Lupy téměř vymizely a srst je o poznání lesklejší a kvalitnější. Pokud byste také chtěli zkusit, dá se sehnat v lékárně asi za + - 60 Kč a pytlík obsahuje 200 tablet.


2.6.2008

A je tu další novinka v mém stravovacím režimu. Protože už mi byl skoro před týdnem rok a shodou okolností mi došly granulky, panička mi dojela koupit nový pytel. Tentokrát už nedovezla ProPlan Puppy ale Proplan Adult Digestion' s jehněčím a rýží. Granulky jsou o něco větší a krásně voní, takže jsem se přeci jen rozhodla, že tuhle značku budu ještě chvíli jíst =o)). Jo a taky mi panička přestala dávat takové ty levné kapsičky a koupila pořádnou konzervu Gran carno se 100% masa. Jsou taky výborné!

Obrazek

všechny obrázky krmiv pochází z www.proplan.cz

23.12.2008

Je to u pár týdnů, co se ve mně prala myšlenka, že změním kmivo. Hlavně proto, že jsem ze všech stran slyšela, že ProPlan je sice vcelku dobrá značka, ale lze za méně peněz pořídit kvalitnější granule. Začala jsem srovnávat složení i ceny s jinými značkami a ono na tom asi něco bude. Nakonec jsem se po dlouhé úvaze rozhodla přejít na ACANU. Zatím máme Acanu Premium adult dog, ale až budeme kupovat nový pytel, už to bude nová receptura. Brandy moc chutná a žere ji i bez přidávání masa z konzerv.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re:Lupy

(Brandy, 2. 6. 2008 22:25)

Ahojky, pupalku beru neustále (panička bohužel nezapomíná), ale maskuje jí tim piškotem, tak to jde. Jinak lupáky už zmizely a srst mám krásně lesklou - asi na tom přísloví "pro krásu se musí trpět" něco bude (Ennie, nechápu jak ti to může chutnat..). Jen by bylo potřeba,aby mi srst trochu zhoustla, asi tím vedrem jsem začala nějak víc línat...

Lupy

(Ennie, 2. 6. 2008 22:16)

Tak co pupalka? Začíná chutnat? Já už skoro dobírám druhé balení (to mám v sobě už skoro 90 tabletek - tj. 90 dní užívání) a lupy teda fakt nemám, konečně!!! takže nepřestávej jíst pupalku! Držim palce Brandy!

Lupy

(Ennie, 21. 5. 2008 22:49)

Jo.. to mi už bereme pupalkový olej jako prášek tak 3 měsíce, res. každé ráno a když jí ho zapomenu dát, je na mě Ennie naštvaná. Ona ho prostě miluje, má dvě oblíbený slova : večeře a pupalka :D. A za ty tři měsíce se jí srst mnohem zlepšila a lupy vymizeli a srst je krásná a lesklá. Jinak mi Ennie taky ze začátku pupalku nechtěla jíst, ale pak jsem jí vysvětlila (normálně slovama) že je to dobrý a že bude mít krásnou srst a ona to pochopila :D a od tý doby pupalku miluje!!! :D

Lupy

(Monika a Brandy, 9. 5. 2008 12:03)

Ahojky, děkuji za komentík. Od té doby, co jsem sem psala dodatek o krmení granulí s lososem utekl zhruba měsíc a u Brandy jsem nezaznamenala větší změnu. Ne že by lupů měla moc, to vůbec, ale sem tam lup má. Někde jsem vyčetla, že je na to dobrý Pangamin bifi plus s pupalkovým olejem, tak ho teď zkoušíme. Chce to ale asi taky chvíli, než to bude mít nějaký efekt. Všichzni tvrdí, že je to supr, tak uvidíme.

www.ennie.websnadno.cz

(Ennie, 8. 5. 2008 23:00)

Můj kokřík má taky lupy, teda měla, když ,ěla štěňěčí srst... Teď je jí 9 měsíců, a už se to lepší, sem tam teda najdem nějaký ten lup, ale...